Game Show

Organizator: NetTel
Sponsor: Creative
Patroni medialni: Radiostacja, CD-Action, Click, Viva
Miejsce: Warszawa – EXPO XXI

„A to Polska właśnie…” – tyle miałem do powiedzenia opuszczając halę „największych” jarmarków multimedialnych w Warszawie odbywających się, jak co roku kalendarzowego, w EXPO XXI obok ulicy Prądzyńskiego.

Ja Maciej “Keroth” Madziński będąc po pełni władzy umysłowej zdaję sobie sprawę, że nie zaakceptować mieszkam ani w AMERYCE, ani w Niemczech, oraz w Poznaniu… wyłącznie na stolicy kraju – Warszawie. Informuję również, iż idąc za WGS nie zaakceptować oczekiwałem rynków pokroju wielkiego E3, jakkolwiek solidnej dozy zabawy za poziomie naszej z PGA (Poznań Game Arena), byc możę nawet drobinkę większej, albowiem w krańcu słowo „stolica” zobowiązuje. [Kismeth: Poznań też był kiedyś stolicą Polski: P]

Nie, rzadko kiedy jestem marzycielem. Tak, wiedziałem, że WGS do najsolidniejszych imprez nie zaakceptować należało. Naprawdę, wiem, że reklamy kłamią. Tak – nie wierzyłem reklamie tegorocznej edycji WGS. Ale, że mnie naprawdę zrobią przy balona wówczas się nie spodziewałem. Jak i również właśnie zatem pozwolę osobiście zweryfikować tą „reklamówkę”.

„W tym r., w relacji z ogromnym zainteresowaniem wystawców, […]” – iż co? sześciu wystawców w krzyż i to wydaje się być olbrzymie zaciekawienie? Ale o ekspozycjach i zainteresowaniu wówczas większą ilość zbyt chwilkę…

„[…] Tym wspólnie w największej Hali Wystawienniczej EXPO XXI” – o tymże, że przedzielonej na pół ścianką działową, czyli naprawdę naprawdę w połowie największej hali wystawienniczej nikt nie zaakceptować raczył wspomnieć…

„[…] Dzięki targach zaprezentują się fabrykanci i hurtownicy gier komputerowych i telewizyjnych, producenci ekwipunku oraz każdych akcesoriów służące do gier” – poniższa teraz sprecyzujmy. Producenci aplikacji – w istocie tak się stało EA, filmiki od Activision dało się zobaczyć, dodatkowo – kilkanaście małych kompanii zebranych po jednym straganie prezentujący własne tytuły wobec marką naszego dystrybutora a mianowicie IQ Publishing – sporzej nie pamiętam, widać rzeczywiście się wam producenci chowali po kątach, że naturalnego nie zauważyłem. Dystrybutorów się stało mnóstwo – EA, LEM, IQ Publishing… Niestety zabrakło czołowych internautów na rodzimym rynku: KOMPAKT Projektu jak i również Cenegi. Szczęśliwie przy niewątpliwym natłoku odmiennych dystrybutorów jakby nie zauważyliśmy ich nieobecności. O wszelakich akcesoriach dla gier nie zaakceptować wspomnę – tu wyłącznie IQ pokazało klasę.

„[…] gry java, gry sieciowej, cyfrowe instrumenty fotograficzne, drukarki, najnowszej generacji monitory konsolowe i palmotopy. ” – Na temat ile zdołam powiedzieć, kiedy były monitory (na działaniem w krańcu graliśmy) poniższa gier internetowej, cyfrowych układów fotograficznych, natomiast w najbardziej gier java i drukarek nie odnalazłem. Jestem przekonany, kiedy stało to swoje niedopatrzenie wraz z natłoku odrębnych atrakcji…

Reasumując od witryny www organizacyjnej to dno nietknięte i metr mułu. Dla kompletu zanotujmy takie zorganizowanie przez realizatorów stoisk, kiedy relaksacyjne stoisko Creative wydarzyło tuż zbytnio wielkimi megafonami sceny (motyw UMC, UMC, UMC…), zatem posłuchać możności najnowszego X-Fi też się nie dało. Tam dokąd w tejże połowie największej hali zostało wolne położenie (a zostało go niesłychanie dużo) postawiono losowe pojazdy zwykle niezwiązane z grami (wyjątek: Autka od NFS: MW). Postawiono również ogromne trybuny, w których wolno było osobiście spokojnie przysiąść – co najmniej jeden pozytyw. Nie przekształca to argumentu, że organizacyjnie większe dno niż dwanaście miesięcy temu.

Zaś co stało się fajne/udało się/kto się porządnie spisał?

Chodź wszystkiego stało się mało, zaś na hali panowała degrengolada totalna, to ci wystawcy, którzy pojawili się w targach starali się jakim sposobem mogli, aby umilić mnie spędzony okres.

Największe stoiska należały aż do EA i LEM-u dokąd na dziesiątkach pecetów rozgrywały się turnieje w tego rodzaju gry jakim sposobem Battelfield dwa, czy Call of Duty. Odbyły się również mistrzostwa FIFY, postaci były powiązane z błogim bajerkiem przy postaci stoiska do kopania piłki jak i również mierzenia szybkości, z jaką leciała. Pokazano (i pozwolono pograć) przy kilka niesłychanie ciekawie zapowiadających się komputerów, jak: The Movies i Gun (spędziłem przy pani a mnóstwo czasu). EA stawiało na Battelfielda, dodatek aż do niego i na najnowszego NFS-a, innymi słowy Most Wanted. Przyznać należy, że stoiska były obszerne, hostessy całkowicie ładne, pomoc miła, zaś LEM rozdawał nawet paczuszki z plakatów^^.

Trochę marniej wypadły stoiska Creativa jak i również Logitecha. To pierwsze przede wszystkim z winy organizatora WGS. Nie zdaję sobie sprawę jak jest możliwość się uspokajać przy trailerach na komfortowych kanapach, gdy nic nie zaakceptować słyszę (będąc w słuchawkach włączonych za maxa), bowiem mi UMC UMC wraz z sceny gra… Logitech mnie się mniejszą ilość podobał. Nie jestem pewna czemu, niemniej jednak spędziłem w tamtym miejscu tylko chwilkę i w istocie nic rzadko kiedy przykuło naszej uwagi… Samo stoisko stało się jednak niesłychanie ładnie zrobione i przykuwało uwagę, zatem ogólnie stało się znośnie.

Ponadto stoisko imro. pl i gry. wp. pl, których z okoliczności oczywistych nie będę opisywać. [Kismeth: szkoda wysiłku na głupoty: )] Kilka pomniejszych komputerów a, także konsolek porozrzucanych po hali. Jedne w mniejszym stopniu, inne więcej udane, np. deski Snowboardowe do SS II jak kontrolery.

Na końcu pozostawiłem kompanię, która bardzo pozytywnie moją osobę zaskoczyła. 2 stanowiska wraz z matami aż do tańczenia budziły moje szacunek, ponieważ nareszcie można ów maty zdobyć, co wydaje się być niewątpliwym atutem. A i jeszcze konkretne – istnieją one tanio, bo kosztują mniej aniżeli 100zł. Przedsiębiorstwem tą się stało IQ Publishing – sprzedawca, którego przedtem nie znałem i w tym momencie żałuje, albowiem firma podaje mnóstwo intrygujących akcesoriów służące do wszelkiej maści konsol po przystępnych taryfach.

I to po prawdzie tak wiele. O ile nie to, kiedy wydaje się to jedyna takiego wariantu impreza na rynku warszawskim (pomijam wszelkie LAN PARTY) poniższa życzyłbym jej by większą ilość wiadomości się nie odbyła… dzięki nim – Widzimy się zbytnio rok na WGS!